Dywany można znaleźć w każdym domu. Doskonale wypełniają wnętrze i sprawiają ze podłoga nabiera kolorytu. Przed wyborem dywanu zawsze mamy jakieś dylematy, ale najczęściej zastanawiamy się po prostu nad wyglądem dywanu i tym, czy będzie on pasował do naszego pomieszczenia. Lepiej jest jednak spojrzeć na temat z nieco innej perspektywy i dobierać dywan także pod kątem jego użyteczności.

I tak dla przykładu w miejscach gdzie często chodzimy najlepszy będzie dywan odporny na ścieranie i pozwalający na szybkie doprowadzenie go do porządku. Logiczne jest, że najwięcej chodzimy w przedpokoju, gdyż w pokojach zazwyczaj siedzimy. Do tego często chodzimy po przedpokoju w butach, co jeszcze bardziej wpływa na to, że dywan się brudzi. Jak Iwiec dywan do przedpokoju? Najlepiej polipropylenowy, heat-set, lub wełniany, gdyż one spełniają kryteria. Najlepiej jak są ciemnego koloru, zwłaszcza wełniany.

W pokoju gdzie duże znaczenie ma wygląd dywanu dobrym rozwiązaniem będzie dywan wełniany, heat-set bądź wykonany z mieszanych materiałów. Powinien to być dywan, który łatwo się czyści i nie brudzi się za bardzo.

Do pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę na kolory, które powinny być lekki i przyjazne dla dziecka. Dywan musi być odporny na plamy, a także miękki. Dobry wybór to dywan z heat-set, z poliamidu i jak zawsze z mieszany, ale spełniający powyższe kryteria.

W sypialni liczy się przede wszystkim nastrój. Tutaj najlepiej wybrać dywan, który będzie o ten nastrój dbał. Przytulny i puszysty dywan o przyjemnej kolorystyce będzie najlepszy. Jaki materiał wybrać do sypialni? Włókna naturalne oraz inne dywany jak akrylowy, poliamidowy, wełniany spełnia swoje zadanie.

Co do jadalni? Tutaj dywan musi być odporny na zabrudzenia i prosty w czyszczeniu. Dobrym wyborem będą dywany wełniane, bądź heat-set.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *