Trend: napisy we wnętrzach czyli domowa typografia.

Sentencje na dobry początek dnia napisane na ścianie to nowoczesna alternatywa dla obrazów we współczesnych wnętrzach. Są świetnym i oryginalnym sposobem na zagospodarowanie pustej ściany na którą nie mamy pomysłu a nie chcemy na niej wieszać obrazów, ramek ze zdjęciami lub lustra. Napisy mogą tworzyć ulubione cytaty, zdania wypowiedziane przez znane osoby, fragmenty tekstów piosenek lub poezji. Osoby o artystycznej duszy, które lubią przelewać swoje myśli na papier mogą potraktować ścianę jako nietypowe tło dla własnej twórczości i dosłownie przelać na nią swoje myśli.

Za pomocą słów możemy wyrazić właściwie wszystko: pozytywne uczucia, zachęcać do działania i motywować, afirmować życie lub po prostu wprowadzać w dobry nastrój. Możliwości jest bez liku. Ściany przyjmą absolutnie wszystko, ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

Czcionka, którą jest napisany tekst powinna być uzależniona od stylu w jakim jest urządzone dane wnętrze. W domach nowoczesnych, minimalistycznych, we wnętrzach typowo współczesnych najlepiej sprawdzą się litery proste, drukowane lub te przypominajace czcionkę komputera. W domach w których unosi się duch minionej epoki będzie wprost odwrotnie-idealnie wpasują się litery jakby pisane pismem odręcznym, fantazyjne, pełne zawijasów w klimacie retro.

Gotowe słowa i zdania można kupić w sklepach z wyposażeniem wnętrz, sklepach internetowych lub na portalach aukcyjnych. Jeśli nie możemy znaleźć tego, czego chcemy istnieje możliwość zamówienia projektu według własnych upodobań. Ewentualnie możemy napisać tekst farbą za pomocą szablonu bezpośrednio na ścianie. Większość dostępnych napisów jest nie wiedzieć czemu w języku angielskim, naszym zdaniem po polsku brzmią równie dobrze.

Słowa przeczytane na ścianie mogą nam przypominać o wykonaniu prozaicznych, codziennych czynności, które często wylatują nam z głowy- odłożenie czegoś na miejsce po użyciu, umyciu naczyń czy wywieszeniu mokrego ręcznika aby wysechł.

Oto przykady popularnych napisów:

In this house we are real, we make mistakes, we say I`m sorry, we give second chances, we have fun, we give hugs, we forgive, we do really loud, we are patient, we love. ( W tym domu jesteśmy prawdziwi, popełniamy błędy, mówimy przepraszam, dajemy drugie szanse, bawimy się, przytulamy się, wybaczamy, robimy rzeczy naprawdę głośno, jesteśmy cierpliwi, kochamy.)

Make yourseelf at home (Poczuj się jak w domu)

Remember the past, plan for the future,  but live for today because yesterday is gone & tomorrow may never come. (Pamiętaj o przeszłości, planuj przyszłość ale żyj dniem dzisiejszym ponieważ wczoraj już nie ma a jutro może nigdy nie nastąpić)

Jeśli nie mamy odwagi na trwałe zapisanie ściany, istnieje inna ciekawa alternatywa. Takim rozwiązaniem są kredowe tablice lub farby o właściwościach kredy, dzięki którym dowolna ściana posłuży nam jako wielka powierzchnia do zapisków. Dzięki właściwościom ścieralnym takich nawierzchni możemy dowolnie je zapisywać i zmazywać nieskończoną ilość razy. Wygląda na to, że oldschoolowe kredowe tablice na dobre opuściły mury szkoły i zadomowiły się we współczesnych wnętrzach. Spójrzcie na poniższe zdjęciowe inspiracje:

Tablicowe zapiski mogą służyć jako przypominacze o ważnych spotkaniach, lista rzeczy do zrobienia w danym dniu czy zapiski dotyczące tego, co powinniśmy kupić przy okazji najbliższych zakupów spożywczych. Osoby będące w trakcie nauki języka obcego mogą zapisywać na tablicy nowe słówka – w ten sposób, chcąc nie chcąc, będą je często czytać i szybko się utrwalą. Najprzyjemniejszy sposób wykorzystania takiej tablicy to zostawienie na niej miłej wiadomości dla osoby, która jeszcze śpi.

Jeśli tablica umieszczona jest w kuchni bądź w jadalni, możemy użyć jej jako kulinarne zaproszenie i zapisać na niej nasze domowe menu na dany dzień. Dzięki temu pomieszczenie uzyska kawiarniany look.

Pokój dziecka jest wprost idealnym miejscem na zastosowanie farby kredowej zwanej też tablicową.
Dzięki takiej ścianie nie będziemy ograniczać wyobraźni i kreatywności dziecka. Należy jednak pamiętać aby regularnie czyścić tablicę i jej otoczenie z pozostałości kredy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *