Antresola-pomysł nie tylko na małe wnętrze

Jesteś właścicielem mieszkania o małym metrażu i zastanawiasz się co zrobić, aby wygospodarować w nim trochę więcej miejsca?
Twoje szafy pękają w szwach pod ciężarem ubrań, nowe książki nie mieszczą się na regałach a może po prostu zaczyna ci przeszkadzać to, że masz w domu tak wiele przedmiotów, że zaczyna brakować miejsca aby je przechowywać? Pomyśl o antresoli!

Współczesne antresole pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną ale są również fantastycznym sposobem na nadanie wnętrzu niezwykłego charakteru.
Są idealnym ratunkiem dla właścicieli mieszkań o małym metrażu gdzie każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota, jak również ciekawym pomysłem na apartament o dużej kubaturze, gdzie pomieszczenia są nieproporcjonalne – wysokie i wąskie.

Podstawowym wymogiem jest wysokość mieszkania- według prawa budowlanego wysokość pomieszczenia w którym ma powstać antresola nie powinna być mniejsza niż 2,5 metra.
Idealnie więc sprawdzają się mieszkania w starych kamienicach lub klimatycznych loftach.

Zgodnie z prawem budowlanym antresola to górna część kondygnacji lub pomieszczenia znajdująca się nad przedzielającym
je stropem pośrednim o powierzchni mniejszej od powierzchni tej kondygnacji lub pomieszczenia.

Półpiętro powstałe na antresoli stwarza dodatkową powierzchnię, która najczęściej jest zaadoptowana na małą sypialnię, rzadziej na garderobę, domowe  biuro lub biblioteczkę.
W pokoju dziecięcym antresola stworzy idealną „kryjówkę” przed rodzicami. Ewentualnie może służyć jako przechowalnia-magazyn rzeczy, które rzadko używamy.

Dzięki antresoli przestrzeń mieszkania jest podzielona na strefy funkcjonalne ale jednocześnie tworzy otwartą, spójną całość.
Na górę mogą prowadzić schody lub drabinka. Ze względów bezpieczeństwa antresola zabezpieczona jest balustradą.

Wykonanie antresoli najlepiej zlecić fachowcom. Jej budowa wiąże się ze znacznym obciążeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *